İçeriğe atla Altbilgiye atla
Ünver

Procast 3d

Ünver Döküm, ‘Gelişen teknolojiyi, sektöre uyarlama’ misyonundan yola çıkarak, sektörde yeni bir soluk olarak 3D printer ile Mum (Wax) ve Reçine (Resin) hammaddeyi, bilgisayar ortamında tasarlanmış ürünleri üretime uygun olacak şekilde gerçeğe dönüştürebilme teknolojisini hayata geçirmiştir. Kuruluşundan itibaren aşırı ivme ile büyümekte olan 3D baskı hizmetlerimiz günümüz itibari ile aktif çalışan 15 baskı makinesi ve ek olarak yıkama ve hazırlama üniteleri ile hizmet vermektedir.

‘Değişmeyen Tek Şey Değişimin Kendisidir’ Mottosu ile her yeni günü teknolojiye ve gelişmeye adıyoruz.

Nasıl Üretiyoruz?

Değerli veya yarı değerli madenlerin taşlı ya da taşsız olarak dökümünde kullanılacak dijital modellerini Mum (Wax) veya Reçine (Resin) kullanarak 3D printer ile basımını gerçekleştiriyoruz.

simge

Geniş Makine Parkuru

Procast3D günümüz itibari ile Türkiye kuyumculuk piyasasında bu hizmeti veren en büyük baskı merkezidir. Makina parkurumuzda 15 adet mum baskı ünitesi ile birlikte 5 adet reçine baskı ünitesi bulunmaktadır.
simge

Yüksek Kaliteli Baskı Tekniği

3D Printer tekniği ile dökümleri yapılacak olan çizimlerinizin tüm detaylarını, modelinize ve döküm madeninin teknik analizine göre mum veya reçine olarak seçilmektedir. Çiziminizin en ince ayrıntısına kadar tüm yüzeylerin kaliteli şekilde basılması birinci önceliğimizdir.
simge

Baskı Sonrası İşlemler

Baskı işlemi tamamlanmış ürünlerimiz, kalite kontrol birimine hazırlanmadan önce kimyasal sıvılar ile tüm baskı kalıntılarının temizlendiği ve detayların ortaya çıktığı yıkama biriminde işlemlerden geçirilmektedir.

MUM BASKILAR

Procast3D, Değerli ve Yarı Değerli Maden Döküm’ü için, uyum sorunu yaşatmayan Wax hammaddeleri ile yüksek hızda ve yüksek hassasiyetli baskı hizmeti sunmaktayız.

IMG_8789 kopyası
IMG_9117

REÇİNE BASKILAR

Tasarımlarınızın, tüm detaylarını eksiksiz olarak baskıya uygulayabilen reçine baskı ile kalite anlayışını her daim ön planda tutmaktayız.

ProJet MJP 2500W

Firmamız makina parkurunda 20 adet 100% Mum baskı yapabilme özelliğine sahip, hassas detaylar üretebilen Projet cihazlar kullanılmaktadır. Cihazlarımız 7 Gün 24 Saat aktif çalışmakta olup, tüm üretim kapasitesini hizmetinize sunmaktadır. Dijital çizimleri tamamlanmış ve baskı için hazır duruma gelmiş dokümanlar, Projet 3D Wax printer ile baskı aşamasına geçirilir ve baskı tamamlandığında tüm detayların kusursuzca göründüğü döküme hazır modellerinizi işleme alabilirsiniz.

Rapidshape S90+

Firmamız makina parkurunda 5 adet Rapidshape S90+ aktif olarak çalışmaktadır. Mükemmel hassasiyet ile tüm detayları baskıya aktarabilmektedir. Cihazlarımız 7 Gün 24 Saat aktif çalışmakta olup, tüm üretim kapasitesini müşterilerimizin hizmetine sunmaktadır.

 • * 3D baskı işlemleri bitimi ile ürünlerimiz yıkama, kumlama ve kalite kontrol işlemlerine tabi tutulur.
 • Problem gözlenmez ise teslimat aşamasına alınır.

 • Değerli ve Yarı Değerli Maden Dökümü için, uyum sorunu yaşatmayan Wax 3D hammaddeleri, yüksek hızda ve yüksek hassasiyetli baskı sunar.

  Yüksek kalite baskı teknikleri.

  Neden ÜNVER procast 3d?

  Tasarımlarınıza göre sizin için en ekonomik ve sürdürülebilir yöntemi belirledikten sonra, tecrübelerimizden yola çıkarak üretimi yapılacak ürünün tasarımı aşamasında teknik destek sağlıyoruz.

  Basit İletişim ile Hızlı Üretim

  Whatsapp, e-mail ve kontak formlar üzerinden kolayca ulaşabilir ve sorularınız varsa sipariş sürecinden teslimat anına kadar tüm süreçler hakkında bilgi alabilirsiniz.

  Kolay ve Hızlı Dosya Gönderme

  Baskıya hazır dokümanlarınızı, .STL formatlarında bize ulaştırmanız çok kolay. Dosya gönderme/yükleme paneli aracılığı ile baskıya hazır dosyalarınızı gönderebilir, baskı ile ilgili notlarınızı ekleyebilirsiniz.

  Üretime Uygunluk Kontrolü

  Göndermiş olduğunuz çizimleri, üretime uygunluk testine tabi tutarak, uygunluk onayı alınana kadar (zaman ve maliyet kayıplarını önlemek amacıyla) baskı aşamasına geçirmiyoruz.

  Modelleriniz Bizimle Güvende

  Üretim etiği ve çalışma prensiplerimizin yanı sıra; sanata, sanatçıya ve emeğe saygıyı göz önünde bulundurarak, tarafımızdan üretimi yapılmış herhangi model ve çizim 3.kişilerle paylaşılmaz. Çalışmalarınız bizimle güvende!